ארנק דיגיטלי – העתיד של מסחר אלקטרוני

ארנק דיגיטלי

ארנק דיגיטלי מתייחס למכשיר אלקטרוני המאפשר לאדם לבצע עסקאות אלקטרוניות. זה יכול לכלול רכישת פריטים מקוונים עם מחשב או באמצעות טלפון חכם כדי לרכוש משהו בחנות. ניתן לקשר גם את חשבון הבנק של היחיד לארנק הדיגיטלי. ארנק דיגיטלי יכול גם לכלול את רישיון הנהיגה שלכם, כרטיס בריאות, כרטיס נאמנות ומסמכים מזהים אחרים המאוחסנים בטלפון. את האישורים ניתן להעביר דרך מסוף של סוחר דיגיטלי באמצעות תקשורת ליד שדה (NFC). יותר ויותר, ארנקים דיגיטליים משמשים לא רק עבור עסקאות פיננסיות בסיסיות, אלא גם לאמת את האישורים של הלקוח. לדוגמה, ארנק דיגיטלי יכול לאמת את גיל הקונה לחנות בעת רכישת אלכוהול. המערכת כבר צברה פופולריות ביפן.

התקנה

ארנק דיגיטלי של צד הלקוח דורש התקנה מינימלית והינו קל יחסית לשימוש. לאחר התקנת התוכנה, המשתמש מתחיל על ידי הזנת כל המידע הרלוונטי. בדף הרכישה של אתר מסחר אלקטרוני, לתוכנת הארנק הדיגיטלי יש את היכולת להזין באופן אוטומטי את פרטי המשתמש בצורה מקוונת. כברירת מחדל, רוב הארנקים הדיגיטליים מתבקשים כאשר התוכנה מזהה טופס שבו היא יכולה למלא; אם אתם בוחרים למלא את הטופס באופן אוטומטי, אזי תתבקשו להזין סיסמה. פעולה זו מונעת ממשתמשים לא מורשים להציג מידע אישי המאוחסן במחשב מסוים.

איך משתמשים בארנק דיגיטלי?

ארנקים דיגיטליים זמינים לצרכנים ללא תשלום, והם די קלים להשגה. לדוגמה, כאשר הצרכן מבצע רכישה באתר מבחר שמוגדר לטפל בארנקים דיגיטליים בצד השרת, הוא מקליד את שמו, פרטי התשלום והמשלוח בטופס האישי של הסוחר. בתום הרכישה, הצרכן מתבקש להירשם לארנק על פי בחירתו על ידי הזנת שם משתמש וסיסמה לרכישות עתידיות.

Electronic Commerce Modeling

ארנקים דיגיטליים נועדו להיות מדויקים בעת העברת נתונים לטופס קופה. עם זאת, אם לאתר מסחר אלקטרוני מסוים יש מערכת קופהשונה, הארנק הדיגיטלי עלול להיכשל בזיהוי כראוי של שדות הטופס. בעיה זו בוטלה על ידי אתרים ותוכנות ארנק המשתמשות בטכנולוגיית ECML (Electronic Commerce Modeling Language).

2 סוגים של ארנקים דיגיטלייים

אנו יכולים לחלק את סוגי הארנקים הדיגיטליים לשתי קטגוריות רחבות: צד שרת וצד הלקוח. בתוך שתי הקטגוריות יש ארנקים שמתפקדים רק עם ספקים ספציפיים (באופן מקוון או לא מקוון) ואחרים שיעבדו עם כמעט כל סוחר.

ארנקים בצד הלקוח מתייחסים לרוב לאלה שמתוחזקים על ידיך, משתמש הקצה. אתה מוריד ומתקין תוכנית ואז מזין את כל פרטי התשלום והמשלוח הרלוונטיים שלך, כולם מאוחסנים במחשב האישי שלך. ואז, כשאתה מחליט לגלוש באתר אינטרנט תואם, תוכנת הארנק שלך משלימה את מרבית המידע הבסיסי כדי שלא תצטרך לעשות זאת.

לעומת זאת בארנקים בצד השרת, במקום לאחסן נתונים בכונן הקשיח שלך, כל נתוני הארנק שלך מאוחסנים ומתוחזקים על ידי האתר במחשבים המאובטחים של החברה.

מאמרים נוספים